O kampanii

Kampania społeczna Odmień swoją głowę na rzecz podnoszenia świadomości zdrowia psychicznego.

Metafora „odmienionej głowy” symbolizuje, opartą na rzetelnej wiedzy, postawę zrozumienia i tolerancji wobec osób chorujących psychicznie. Boimy się zwykle tego, co obce i nieznane, więc zrozumienie,  że osoby doświadczające kryzysów psychicznych, to ludzie tacy sami jak my, a zagrożenie kryzysem psychicznym dotyczy każdego, sprzyja budowaniu otwartej postawy w codziennym życiu.

Dane naukowe wskazują, że co trzeci człowiek miał, ma lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym, więc nie możemy zakładać, że ten problem nas nie dotyczy!

Działaj, poznawaj, Odmień Swoją Głowę!

 

 

Co robimy?
 
  • Zwiększamy wiedzę w zakresie możliwych form wsparcia. Szczególny nacisk kładziemy na promowanie środowiskowego modelu pomocy osobom chorującym psychicznie.

  • Wzmacniamy  procesy włączające osoby chorujące psychicznie i ich rodziny w pełnienie ról  społecznych i zawodowych w społecznościach  lokalnych.

  • Wpływamy na podnoszenie poziomu tolerancji i zrozumienia dla osób chorujących psychicznie.

  • Upowszechniamy wiedzę na temat dobrych praktyk w zakresie skutecznych form pomocy osobom chorującym.

  • Apelujemy –  ZIELONE dla edukacji, CZERWONE dla stygmatyzacji!

logo
Wydarzenia
 

Trójmiejskie Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Od lat przybliżamy problematykę kryzysów psychicznych i potrzebę włączania osób chorujących w życie społeczności lokalnych, w których mieszkają, pracują, chorują… żyją. Co roku we wrześniu zapraszamy m.in: na festyny, konferencje, webinary, spotkania, prelekcje, konkursy.
Nie bądź obojętny, przyłącz się!

 

Spotkania informacyjne, wykłady i webinary „Odmień swoją głowę”

Liczne inicjatywy dotyczące zdrowia psychicznego mają na celu zmianę istniejących stereotypów dotyczących oceny przydatności społecznej osób chorujących psychicznie. Jesteś z pomorskiego?
Bądź z nami!

 

Konferencja „Nowa kultura pomagania”

Rozmawiamy o wsparciu osób chorujących psychicznie i upowszechnianiu oraz oswajaniu tematu zdrowia psychicznego, co – jak wierzymy – jest drogą do większego zrozumienia, tolerancji i włączenia osób doświadczających kryzysu psychicznego w życie społeczne.
Interesuje Cię temat? Zapisz się – wiedza nie boli!

 

 

Trójmiejski Punkt Informacyjno-Konsultacyjny

Potrzebujesz wsparcia psychologicznego? Jesteś w kryzysie psychicznym? Chcesz dowiedzieć się gdzie szukać pomocy​ dla siebie lub bliskich Ci osób​? Udzielamy bezpłatnego​ wsparcia psychologicznego mieszkańcom i mieszkankom Pomorza. Informujemy na temat oferty wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego.

Zadzwoń: tel. 572 685 422
Napisz: punkt@otwartebramy.org
Poniedziałki, wtorki i piątki, godz. 17.00 – 19.00
Środy i czwartki, godz. 10.00 – 13.00

 

Pomorski Konkurs Poetycko – Prozatorski pt. Odmień Swoją Głowę

Prześlij swój tekst w kategorii wiersz, opowiadanie lub scenariusz teatralny bądź filmowy i podziel się własnym doświadczeniem. Hasło tegorocznego konkursu to oczywiście „Odmień swoją głowę”. Więcej informacji oraz regulamin na stronie http://otwartebramy.org/pomorski-konkurs-poetycko-prozatorski-pt-odmien-swoja-glowe/

 
To tylko część planowanych wydarzeń. Śledź naszą stronę oraz profil na Facebooku, aby być na bieżąco!