Rozpocznij podróż ku zrozumieniu. Kampania „Odmieniona Głowa” zaprasza Cię do odkrycia świata metafory, która staje się symbolem autentycznej wiedzy, empatii oraz tolerancji wobec osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

 

 „Odmieniona Głowa” symbolizuje nie tylko wyzwanie psychiczne, ale także siłę przekształcenia i wzrostu. Często obawiamy się tego, co nieznane, lecz poznając głębiej historie osób przechodzących przez kryzysy psychiczne, otwieramy drzwi do akceptacji i współczucia w naszym codziennym życiu.

 

Statystyki mówią same za siebie: co trzecia osoba doświadcza wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym. To problem, który dotyka nas wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. Dlatego właśnie nie możemy odwracać wzroku od tego istotnego tematu.

 

Dołącz do naszej inicjatywy i zacznij swoją własną podróż. Odkrywaj i zgłębiaj tajniki umysłu ludzkiego. Przełam bariery niewiedzy i wstydliwego milczenia. Wspólnie budujmy środowisko pełne wsparcia i zrozumienia.

Śledź naszą dedykowaną stronę oraz aktywność na Facebooku, aby być na bieżąco z naszymi działaniami. Przemieniaj swoje myśli, otwierając się na nowe perspektywy. „Odmieniona Głowa” to nie tylko kampania, to ruch ku lepszemu zrozumieniu siebie i innych. Dołącz już dziś!

 

Wydarzenia
 

Trójmiejskie Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Od lat przybliżamy problematykę kryzysów psychicznych i potrzebę włączania osób chorujących w życie społeczności lokalnych, w których mieszkają, pracują, chorują… żyją. Co roku we wrześniu zapraszamy m.in: na festyny, konferencje, webinary, spotkania, prelekcje, konkursy.
Nie bądź obojętny, przyłącz się!

 

Spotkania informacyjne, wykłady i webinary „Odmień swoją głowę”

 

Liczne inicjatywy dotyczące zdrowia psychicznego mają na celu zmianę istniejących stereotypów dotyczących oceny przydatności społecznej osób chorujących psychicznie. Jesteś z pomorskiego?
Bądź z nami!

 

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny

Potrzebujesz wsparcia psychologicznego? Jesteś w kryzysie psychicznym? Chcesz dowiedzieć się gdzie szukać pomocy dla siebielub bliskich Ci osób? Udzielamy bezpłatnego wsparcia psychologicznego mieszkańcom i mieszkankom Pomorza. Informujemy na temat oferty wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego.

Zadzwoń: tel. 572 685 422
Napisz: d.gimenez@ekspresja.org

Akademia Don Kichota

al. Niepodległości 829, Sopot.

 

Pomorski Konkurs Poetycko – Prozatorski pt. Odmień Swoją Głowę

Prześlij swój tekst w kategorii wiersz, opowiadanie lub scenariusz teatralny bądź filmowy i podziel się własnym doświadczeniem. Hasło tegorocznego konkursu to oczywiście „Odmień swoją głowę”. Więcej informacji oraz regulamin na stronie http://otwartebramy.org/pomorski-konkurs-poetycko-prozatorski-pt-odmien-swoja-glowe/

shape4 shape7
No alt text
O nas

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji

Zmieniamy świadomość i rzeczywistość społeczną. Wspieramy osoby doświadczające kryzysów psychicznych. Włączamy osoby z niepełnosprawnościami w życie społeczności lokalnych. Cenimy sobie kreatywność i nie boimy się próbować nowych rzeczy. Animujemy aktywność obywatelską i rozwój lokalny. Od 2004 roku udaje nam się pobudzać ducha społecznych inicjatyw.

kontakt@ekspresja.org Marynarzy 4, 81-701 Sopot
Poznaj nas!
01
Zwiększamy

wiedzę w zakresie możliwych form wsparcia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

icon icon
02
Wzmacniamy

Procesy włączające osoby w kryzysie psychicznym i ich rodziny w pełnieniu ról społecznych i zawodowych.

icon icon
03
Wpływamy

na podnoszenie poziomu tolerancji i zrozumienia dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

icon icon icon icon
04
Upowszechniamy

Wiedzę na temat dobrych praktyk w zakresie środowiskowych metod wsparcia osób w kryzysie psychicznym.

Accessibility Toolbar