W czwartek 17 września 2020 o godzinie 14.00 zapraszamy Was do obejrzenia webinaru „Depresja oczami młodzieży” z udziałem psychologów, psychoterapeutów i młodzieży. Wydarzenie to odbędzie się w formie liva na Facebooku. Aby wziąć w nim udział wystarczy odwiedzić wydarzenie na naszym profilu.
Okres młodzieńczy jest momentem przejściowym w życiu, przejściem z dzieciństwa do dorosłości, które związane jest z wymaganiami, oczekiwaniami zewnętrznymi, a także wewnętrznym przygotowaniem każdego człowieka. Siły okoliczności społecznych i środowiskowych w powiązaniu z wewnętrznymi zasobami psychicznymi oddają obraz możliwości radzenia sobie młodego człowieka z okresem przejściowym. Czasami zewnętrzne wyzwania i wewnętrzne przygotowanie jest niewystarczające do radzenia sobie.
W obecnym czasie dodatkowymi wyzwaniami są konsekwencje pandemii, takie jak ograniczenie kontaktów społecznych, zmiany regulacji i konieczność szybkiej adaptacji przy jednoczesnym pogubieniu informacyjnym. Taka sytuacja ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia psychicznego, również dla nastolatków.
Webinar będzie okazją do poznania perspektywy młodzieży stojącej przed wyzwaniami zmiennych okoliczności, budującej strategie radzenia sobie oraz perspektywy specjalistów zajmujących się wspieraniem młodzieży.
W webinarze wezmą udział osoby organizujące i uczestniczące w kampanii d.presja – Akademia choroby prawdziwej: Pola Wróbel, Kornelia Białek, Wiktoria Kraszewska oraz Kuba Muszyński, a także psychiatra Roman Ludkiewicz i inicjator grup samopomocych Piotr Harhaj oraz psychoterapeuci Sebastian Ogiejko i Bartosz Karcz pomagający w realizacji kampanii.
Nie mów „Mnie to nie dotyczy”! Dane naukowe wskazują, że co czwarty człowiek ma, miał lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Nie możemy więc zakładać, że ten problem nas nie dotyczy. Tym bardziej teraz, w okresie pandemii, temat ten nabiera szczególnego znaczenia. Każdy z nas doświadczył przecież społecznych skutków samoizolacji związanej z pojawieniem się wirusa Covid-19, a część – kryzysu psychicznego.
Porozmawiajmy!
Do zobaczenia!