Tworzysz? Piszesz wiersze, opowiadania albo dzienniki? Improwizujesz? Masz o czym opowiedzieć? Przyjdź na SLAM POETYCKI w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie!
Zasady:
Zgłoszeni uczestnicy są łączeni w pary drogą losowania. Przedstawiają swoje teksty (w czasie nie dłuższym niż 3 minuty na jedną osobę), po czym publiczność głosuje, który z nich ma przejść do następnej rundy – i tak aż do finału! Jak się przygotować? Weź ze sobą od 5 do 7 niepublikowanych i nienagradzanych dotąd tekstów (chyba że wolisz wymyślać je na bieżąco!). Możesz je odczytać z kartki, zeszytu albo z telefonu. W PIERWSZEJ RUNDZIE zaprezentuj tekst powiązany z tematyką KRYZYSU PSYCHICZNEGO. W następnych rundach panuje już całkowita dowolność tematów. Zapisy – mailowo, a jeśli zostaną miejsca lub ktoś nie przybędzie to przed wydarzeniem!
SKĄD TEN SLAM?!
Slam poetycki narodził się dzięki robotnikowi-poecie z Chicago, który nazywał się Marc Kelly Smith. W 1984 roku zorganizował on serię odczytów poezji w jazz-klubie The Get-Me-High Lounge. Dwa lata później Marc zorganizował pierwszy w historii slam poetycki! Turnieje szybko zyskały popularność w Stanach, by potem rozprzestrzenić się na cały świat, w tym dotrzeć do Europy. W Polsce pierwszy raz slam odbył się w 2003. Obecnie slamy poetyckie odbywają się w wielu miastach Polski, przyciągają do siebie ludzi młodych i starszych, którzy chcą powiedzieć od siebie coś ważnego i zaprezentować swoją twórczość zaangażowanej publiczności!
PROWADZĄCY
Niezastąpiony na trójmiejskiej scenie duet Zuzanna Tomaszewska & Przemysław Szczygieł zadbają nie tylko o sprawiedliwy przebieg konkursu, ale też o wspaniałą atmosferę tego wieczoru!
NAGRODA
I miejsce (zwycięzca w finale) – 350 pln
II miejsce (finalista) – 150 pln
MIEJSCE
GDYNIA – wspaniały i fantastyczny klub DESDEMONA! Uwaga: Ze względu na zagrożenie Covid-19 ograniczyliśmy liczbę miejsc oraz przed wejściem trzeba będzie podpisać oświadczenie o stanie zdrowia. Możliwy będzie też pomiar temperatury. Po tym wieczorze nie zostaniecie bez pamiątki – o dokumentację fotograficzną zadba Paulina Cirocka! Przyjdź, wyraź się i ODMIEŃ SWOJĄ GŁOWĘ!